קורס רשותי של פקחי בריכות 28.10.19

שלום רב,

להלן מידע בדבר פתיחת קורס רשותי של פקחי בריכות שחייה 28.10.19

קורס רשותי של פקחי בריכות 28.10.19

 

מידע כללי עבור קורס פקחי בריכות שחייה

פרטים כללים:

מיקום: הקמפוס בקאנטרי ראשל"צ, רחוב שד' בן גוריון 45, ראשל"צ

היקף שעות לימוד: 56  שעות  עיוניות (פרונטליות) ומעשיות בפיקוח מעשי בשטח, במשך 7 מפגשים מועדים ושעות פעילות: בימי שני בשבוע , בשעות 09:00-16:10.

תקופת הקורס: החל מתאריך 28/10/19 ועד 09/12/19.

מחיר הקורס : 2850 ₪.  

תנאי סף לקבלה לקורס

עובדי רשויות מקומיות,  שמונו או מתוכננים להתמנות ע"י ראש הרשות המקומית לשמש כפקחים על בריכות השחייה טעונות רישוי ("בריכות ציבוריות"), עפ"י  סעיף 37 לתקנות.

שליטה בשפה העברית ברמה של הבנת הנקרא המאפשרת לימוד חומר  ועמידה בבחינה בשפה העברית.

סילבוס

לימודים עיוניים פרונטליים

  1. פיקוח הלכה למעשה – יסודות חוקיים, מנהליים ומעשיים לפיקוח ברשויות המקומיות.
  2. בריכות שחייה כאתרי רחצה נופש ופנאי – סקירה ואפיון של  בריכות שחייה לסוגיהן, על פי מטרות מבנה ופעולה.
  3. חוק ומשפט לבריכות שחייה – עיקרי החקיקה ופסיקת בתי המשפט הנוגעים לתכנון, בניה ותפעול  של בריכות שחייה ויישומם לפיקוח רשותי. 
  4. עיקרי תורת הבטיחות בהתאמה לבריכות שחייה – חקיקה, פסיקת בתי משפט ותקני בטיחות. גורמי סיכון   וסידורי בטיחות.  מודל הערכת וניהול סיכונים לבריכות שחייה כאתר רחצה ונופש.
  5. היבטים ודגשים ברישוי עסקים של בריכות שחייה בראייה כלל מערכתית – היבטים, דגשים ודרישות של גורמי ונותני האישורים השונים לבריכות שחייה כגון משטרת ישראל, בהיבט של ביטחון הציבור, כבאות אש בהיבט של בטיחות אש, המשרד להגנת הסביבה בהיבט של חומרים מסוכנים, משרד הבריאות בהיבט של בריאות הציבור.

לימודים מעשיים

חלק מהקורס מתבסס על הכרות מעשית בלתי אמצעית של החניכים עם מבנה, תקנים וציוד הקשורים לתפעול הכללי והבטיחותי של בריכות השחייה. זאת  באמצעות  סיורים מקצועיים בקאנטרי ראשון שבו מתקיים הקורס,  וכן  בבריכות שחייה ציבוריות אחרות, שבמהלכן יערכו  חניכי הקורס ביקורות בטיחותית בפועל  של בריכות  השחייה באמצעות "סל כלים",  שבמרכזו טופס ביקורת ופיקוח המותאם לכך.

נושאים קשורים

תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים